Banery Reklamowe Rzeszów

Co to baner reklamowy?

Banery reklamowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. Druk wielkoformatowy pomimo jego krótkiej historii, jest doceniany przez największe marki – co zresztą widać po często pojawiających się kampaniach bilboardowych i banerowych.

Baner reklamowy może być tak na prawdę nadrukiem, rysunkiem lub malowidłem naniesionym na dowolny duży materiał. Najczęściej jednak banery drukuje się metodą solwentową, na materiale frontlit. Jest to materiał podobny do plastiku, dodatkowo wzmocniony siatką poliestrowych włókien. Cechuje go duża elastyczność oraz odporność na warunki atmosferyczne. Gramatura takiego materiału to najczęściej 510g – oznacza to że baner o wymiarach 1x1m będzie ważył 0,5 kg. Banery w naszej firmie są drukowane nawet z rolki 3,2m x 50m. Oznacza to że możemy uzyskać baner o wymiarach 3,2×50 m w jednym kawałku. Rozmiar jednak nie jest ograniczeniem – frontlit daje się łatwo zgrzewać i łączyć.

frontlit 510g
frontlit 510g powlekany

Jeśli chodzi o druk, najpopularniejszą metodą jest druk solwentowy ECO. Jak sama nazwa wskazuje, atramenty ECO są bardziej przyjazne dla środowiska niż ich poprzednicy. Nasza drukarnia używa wyłącznie rozpuszczalników ECO. Udzielamy 2-letniej gwarancji nieblaknącej, nawet jeśli baner jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Jeśli baner nie znajduje się po stronie słońca, kolor utrzyma się dłużej. Niektóre z wydrukowanych przez nas banerów wiszą od ponad 5 lat.

Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego kolor wyblaknie. Baner można utrwalić lakierem UV, jednak osobiście nie polecamy tego rozwiązania. Cena banera prawie się podwoiła, a tusz nie blaknie, ale zapomnieliśmy o podkładzie, może stwardnieć i zacząć pękać po 2-3 latach. Dlatego rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup nowej flagi po zużyciu starej flagi.

Zazwyczaj banery reklamowe są zgrzewane na krawędziach i perforacjach – co 50 cm. Odległość tę można jednak dowolnie zmieniać.

zgrzany baner reklamowy
zgrzew i oczkowanie baneru reklamowego

Warto wspomnieć że nasza firma oferuje również wysyłkę do klienta już w cenie produktu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *